17.01.2016

Bývalý vývojář bitcoinu měnu označuje za neúspěšný experiment

Mike Hearn, dlouholetý vývojář Bitcoinu, na svém blogu oznámil, že chce veškeré své bitcoiny prodat, a že už s vývojem nebude nadále pokračovat. Kyberměnu označil za neúspěšný experiment.
Bit coin 722074 1920

„Přestože jsem celou dobu věděl, že bitcoin může kdykoliv selhat, tak mě nevyhnutelné dospění k tomu, že již selhal, velmi rmoutí,” napsal. K současnému stavu bitcoinu má řadu technických výhrad, ale největší problém je to, že původně decentralizovaná měna je v současné době centralizovaná v rukou několika vývojářů a nejvýznamějších těžařů, kteří odmítají změny.

V srpnu se dokonce Hearne dal dohromady s  nejstarším vývojářem této platformy, Gavinem Andresenem, aby společně vytvořili novou „hardfork” (změna v protokolu, která mění strukturu bloků, obtížnost těžení. Požaduje upgrade po všech uživatelích) verzi bitcoinu, která by používala stejný základní kód, ale opravila by některé ze současných omezení kapacity. Její spuštění ale akorát zhoršilo rozdělení v názorech a lidé, kteří používali novou verzi, byli zablokování podporovateli staré verze.

Neochota ke změnám podle Hearna znamená pokles důvěry v měnu. „Nehledě na to, co se s cenou stane z krátkodobého hlediska, z dlouhodobého hlediska půjde pravděpodobně dolů,” píše Hearne.

Více na medium.com

Kam dál?