07.01.2016

Co všechno může útočník získat z vašeho PC?

I dnes má stále mnoho lidí dojem, že se jim nemůže nic stát a že nemají o co přijít, pokud jejich počítač někdo napadne, a tak ignorují všechna bezpečnostní opatření ve formě antiviru, firewallu i doporučení o tom, že není dobrý nápad otevírat každý odkaz.
Bank robbery 400300 1280

Brian Krebs, bývalý redaktor magazínu Washington Post, který se dopodrobna věnuje IT bezpečnosti na svém známém blogu Krebsonsecurity.com, zveřejnil diagram, který velmi jednoduše vysvětluje, co všechno může napadením vašeho počítače útočník získat . A jedná se o pěkně dlouhý seznam. Kromě zřejmých věcí, o kterých se píše celkem často, jako údaji o platebních kartách, přístup k bankovnímu účtu a k veškerým vašim dokumentům a účtům nezapomíná ani na možnost zneužití počítače k rozesílání spamů a dalších útoků, nebo například k těžení bitcoinů.
Takže až příště budete zanedbávat zabezpečení svého osobního počítače se slovy, že nemáte co skrývat a nemáte nic, co by vám kdo mohl ukrást, prohlédněte si naši infografiku a zvažte své rozhodnutí ještě jednou.

Kam dál?