11.10.2016

Facebook Messenger uvedl do provozu end-to-end šifrování

Na začátku července Facebook vypustil zprávu, že se připojí k ostatním komunikátorům jako ruský Telegram či vlastní WhatsApp, a představí ve svém Messengeru end-to-end šifrování.

Yixrzge

Inu, uběhlo pár měsíců a end-to-end šifrování se opravdu v Messengeru objevilo. K nelibosti většiny ovšem pouze v mobilní aplikaci - ne na webu či Facebook chatu. Konverzaci s privátním klíčem pro daný kontakt není také možné vyexportovat, takže přenos zpráv mezi starým a novým zařízením se nekoná.

Závislost na mobilní platformě není jediným problémem - end-to-end šifrování musíte v aplikaci povolit pro každého zvlášť na kartě daného kontaktu. Takže pokud máte 300 přátel, je nutné pro každého aktivovat šifrování samostatně, což je trochu ošemetné a nepochybně vypůjčené z konkurenčního Telegramu.

Tyto Tajné konverzace využívají Signal protokolu vyvíjeným společností Open Whisper Systems a používaným v aplikacích Signal a WhatsApp. Nicméně pokud jste se těšili na větší anonymitu, nejásejte, uchovávání metadat o vašich zprávách jako jsou časové údaje a vaše telefonní číslo stále pokračuje.

Šifrované konverzace podporují samodestrukční zprávy s časovačem, ale chybí zde podpora sdílení videí, GIFových animací a dalších dostupných věcí, na které můžete být zvyklí.
Více na thehackernews.com

Kam dál?