26.01.2018

Jak se vyhnout bezpečnostním hrozbám při investování do kryptoměn?

Kryptoměny a jejich rostoucí tržní kapitalizace je magnetem nejen na investory z celého světa, ale také na různé bezpečnostní hrozby. Na ty musí reagovat jednotlivci, směnárny i výrobci hardware peněženek. Na co si dát určitě pozor?

Bezpecnost kryptomeny pexels

Privátní klíč pod kontrolou

Privátní klíče a hesla k vašim bitcoinovým peněženkám držte v maximálním bezpečí. To vše bez ohledu na to, zda-li je máte uloženy elektronicky, nebo ve fyzické podobě. Vaše bitcoinová adresa včetně privátního klíče by neměla být nikde veřejně vystavena. Dávejte si pozor i na situace, kdy máte QR kód privátního klíče vytištěn na papíru a ten je například umístěn v kanceláři na stole. Po naskenování kódu má útočník možnost disponovat prostředky na příslušné bitcoinové adrese.

Dvoufaktorové ověření

Využíváte pro investování do kryptoměn některou z online směnáren? Využijte veškeré možnosti zabezpečení, které vám směnárna poskytuje. Standardně se jedná o dvoufaktorové ověření, kdy vám při pokusu o přihlášení dorazí prostřednictvím SMS přihlašovací kód. Vhodným a populárním řešením je také generování kódu přes aplikaci Google Authenticator. Dvoufaktorové ověření je výrazně bezpečnější než klasické přihlášení přes e-mailovou adresu a heslo.

Pouze věrohodné služby

Celý svět kryptoměn je poměrně mladý. Objevuje se v něm celá řada třetích stran od směnáren přes investiční aplikace až po drobné obchodníky akceptující platbu Bitcoinem. Investujte a utrácejte pouze u ověřených služeb s transparentní strukturou a jasným pozadím. V opačném případě by vás mohlo zaskočit, že služba včetně vašich prostředků ze dne na den zmizela. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy se něco podobného stalo. S krachem největší kryptopyramidy Bitconnect zmizelo investorům z účtů přes 50 miliard korun.

Kryptoměny bezpečně

Bezpečnostní hrozby při investování do kryptoměn jsou realitou a rozhodně se nevyplatí je podceňovat. V případě větších investic si předem promyslete, jakým způsobem nakoupené kryptoměny uschováte. V tomto ohledu je vhodným řešením pořízení hardware peněženky.

Více na fortune.com

Kam dál?