21.09.2016

Jak snadné je připojit se k internetu bez aktivních mobilních dat

Pro přístup k internetu ve vašem mobilním telefonu musíte mít nejprve zaplacena mobilní data. Co dělat v případě, když přístup k internetu potřebujete, ale nemáte peníze? Brouzdejte bez peněz!

Cover 2

Do podobné situace se dostal i Jacob Ajit, student střední školy Thomase Jeffersona ve Virginii. Jednoho líného pátečního večera seděl se svým mobilním telefonem s předplacenou T-Mobile SIM kartou. Neměl žádná aktivní mobilní data, byl tím pádem bez přístupu k internetu. Tedy, téměř bez přístupu - při pokusu o připojení se mu zobrazila úvodní stránka operátora s možností si mobilní data dokoupit.

Což znamená, že telefon musí stále nějakou formu LTE připojení umožňovat! Jacoba napadlo se nejprve zkusit jen tak pro zábavu proklikat danou úvodní stránkou, jestli se mu z ní nepodaří pomocí nějakého zapomenutého odkazu uniknout. Ano, pomocí některých odkazů se mu to podařilo. Problém jej ale začal zajímat hlouběji, a tak zkusil, jestli se k internetu mohou připojovat i ostatní aplikace. A ukázalo se, že některé ano.

Aplikace Speedtest se bez problémů připojila a poskytla Jacobovi informace o rychlosti jeho připojení. A to dokonce i tehdy, když cílový server patřící T-Mobile v nastavení změnil na server třetí strany. Jacob tedy zkusil na svém počítači pomocí nástroje mitmproxy prozkoumat, jak telefon se servery přesně komunikuje, a zjistil, že všechny odkazy mají jedno společné - obsahují ve své adrese adresář /speedtest/. A opravdu, použitím dokumentace k aplikaci a ověřením na několika skutečných odkazech potvrdil, že skutečně jediné ověřování webových adres je pomocí filtru na výše uvedené klíčové slovo.


Svůj objev poté dotáhl k dokonalosti tím, že si zřídil vlastní proxy server jako aplikaci na Heroku na adrese http://tmobileunlimited.herokuapp.com/speedtest/in... (již nefunkční) a získal tak zdarma kompletní přístup k internetu. Budiž to i pro vás inspirace na váš příští páteční večer.


Více na medium.com

Kam dál?