08.03.2018

Jaké m031ly j50u d057a73čně 332p3čné pя0 f1я3mní na5a23ní?

Mobilní telefony se mohou velmi snadno stát slabým bodem firemní IT bezpečnosti. S výběrem mobilních telefonů, které splňují firemní a bezpečností standardy, nově pomůže seznam firmy Google.

Telefony firemni bezpecnost

Úniky dat i nebezpečné viry

Google zveřejnil seznam standardů, které by měly chytré telefony splňovat, aby je bylo možné doporučit pro podnikové prostředí. Smartphony patří v dnešní době ke klíčovým tématům firemní IT bezpečnosti. Mohou být napadeny viry stejně jako počítače. Obsahují otisky prstů, hesla, přístupy, komunikaci, kontakty a celou řadu dalších dat, jejichž zneužití může mít dalekosáhlé následky. Není tak velkým překvapením, že jedním z hlavních hodnotících kritérií je bezpečnost.

Služba Enterprise Recommended

Nově spuštěná služba Enterprise Recommended startuje s 21 telefony. Seznam by se měl postupně rozšiřovat o další modely. Všechny přístroje ze seznamu splňují následující požadavky:

  • Hardware a uživatelské rozhraní minimálně ve verzi Android 7.0+
  • Možnost nákupu od výrobce nebo distributora, ne pouze od operátora
  • Podpora celofiremní aktualizace prostřednictvím QR kódu a služby zero-touch enrollment
  • Konzistentní UX v rámci správy zařízení a profilů

Google podmiňuje doporučení mobilu do byznys sféry pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi operačního systému Android. Ty musí výrobce uvolnit pro konkrétní model maximálně do 90 dnů od jejich vydání.

Jaké mobily jsou na výběr?

Do seznamu se probojovaly nejen Pixely z dílny samotného Googlu, ale také mobily značek BlackBerry, HUAWEI, Nokia, LG či Sony. Mobily Samsungu na seznamu chybí. Přehled je pro firmy zajímavým tahákem pro výběr mobilních telefonů. Je však důležité myslet na to, že přístroj je pouze jedna strana mince. Druhou je chování samotných zaměstnanců.

Více na www.blog.google

Kam dál?