26.04.2018

N0vý Я3d Ha7 3n73яpя153 L1nu}{ př1náší l3pší 332p3čn057 a mn0h0 n0v1n3k

Společnost Red Hat představila novou verzi linuxové platformy Enterprise Linux ve verzi 7.5, která je určena pro komerční nasazení. Jaké změny přináší a proč si zaslouží pozornost firem, které neberou bezpečnost na lehkou váhu?

Redhat%20copy

Konečně nová verze

Dostupnost nové verze linuxové platformy Enterprise Linux je skvělou zprávou pro velký zástup uživatelů, kteří se rekrutují nejčastěji z řad univerzit, výzkumných středisek a IT firem. Platformu společnosti Red Hat používá v upravené verzi například Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN). Výsledkem tři čtvrtě roku čekání je varianta 7.5 přinášející nejen vyšší bezpečnost, ale také snížení nákladů spojených s ukládáním dat či propracovanější uživatelské prostředí.

Bezpečnost se stává prioritou

Red Hat si jako společnost velmi dobře uvědomuje, že informační architektury institucí a firem se stále více rozrůstají do různorodých prostředí. V praxi je tak nezřídka nutné spojit dosavadní informační systémy s moderními digitálními technologiemi. Red Hat Enterprise Linux slibuje užší integraci s infrastrukturou založenou na Windows.

Velkým a velmi žádaným překvapením je automatizace bezpečnosti. Tu má na svědomí integrace protokolu OpenSCAP s automatizační technologií Ansible Automation. Toto chytré řešení poskytuje nástroj pro rychlejší opravy chyb v hybridních IT prostředích.

Aktualizace dává smysl

Seznam dalších změn v nové verzi 7.5 je opravdu velmi dlouhý, řádově se jedná o stovky úprav. Mezi další vylepšení se řadí upravená administrátorská konzole, bezpečný přenos dat v cloudech Microsoft Azure a technologie Network-Bound Disk Encryption. Ta poskytuje lepší ochranu citlivých dat napříč různými prostředími. Pokud nad aktualizací přemýšlíte, váhat je zbytečné. Nový Red Hat Enterprise Linux je obrovským krokem směrem k vyšší bezpečnosti.
Více na access.redhat.com

Kam dál?