03.05.2018

Př35 7ř1c37 17 f1я3m vy7v0ř1l0 un1ká7ní al1anc1 pя071 p0čí7ač0vým ú70kům

Poskytnutí účinné a aktivní ochrany zákazníků před kybernetickými útoky? Přesně takový cíl má nově založená aliance Cybersecurity Tech Accord. Podívejte se, s jakými zásadami chtějí globální IT firmy bojovat za vyšší bezpečnost nás všech.

Aliance

Spolupráce jako klíč k zabezpečení

Zlomyslné viry a škodlivé útoky, za kterými stojí jednotlivci i celé státy, odhalují jednu velmi důležitou věc. V dnešním technologickém světě nezáleží na tom, jaké kroky dělá pro ochranu zákazníků jedna jediná společnost. Úroveň zabezpečení přímo ovlivňuje propojení řady různých produktů a služeb. Klíčové jsou vztahy mezi firmami a to, jak efektivně spolupracují.

Právě kvůli tomuto důvodu vznikla dohoda Cybersecurity Tech Accord, do které je zapojeno celkem 34 globálních technologických a bezpečnostních společností. Jmenovitě se jedná o:

Abb, Arm, Avast, Bitdefender, Bt, CaTechnologies, CarbonBlack, Cisco, Cloudflare, Datastax, Dell, Docusign, Facebook, Fastly, Fireeye, F-secure, Github, Guardtime, HpInc, Hpe, Intuit, JuniperNetworks, Linkedin, Microsoft, Nielsen, Nokia, Oracle, Rsa, Sap, Stripe, Symantec, Telefonica, Tenable, Trendmicro a Vmware

Silnější obrana i nové bezpečností postupy

Všechny zmíněné firmy podepsaly dohodu o kybernetické bezpečnosti a vyrazily na cestu za lepší ochranou zákazníků po celém světě. Závazky se konkrétně týkají čtyř oblastí:

1. Silnější obrana: Vybudování silnější ochrany všech zákazníků bez ohledu na motivaci útoků.

2. Absence útoků: Firmy nebudou napomáhat vládám realizovat kybernetické útoky. Stejně tak mají zájem chránit své produkty a služby před neoprávněnou manipulací.

3. Navyšování kapacit: Společnosti posílí týmy bezpečnostních expertů a díky tomu zlepší svou schopnost ochrany.

4. Kolektivní akce: Zlepšení technické spolupráce a nová partnerství s průmyslovými organizacemi.

Partnerství pro boj s hrozbami

Přidat se mezi signatáře dohody je stále možné. Dveře do aliance jsou otevřeny všem firmám, které mají vysoké standardy v oblasti kybernetické bezpečnosti a zároveň dokáží dodržovat všechny zásady dohody. Pouze čas ukáže, jak moc je partnerství více než třiceti IT firem prospěšné pro zákazníky a boj s hrozbami.

Více na cybertechaccord.org

Kam dál?