25.11.2015

Sad Satan – noční můra z hlubin Darknetu

Na Darknetu je k nalezení leccos, akorát to většinou není hezké a obvykle ani moc legální. Jamie, majitel YouTube kanálu Obscure Horror Games, na něm nalezl hru svých snů. Nebo možná spíše nočních můr. Jmenuje se Sad Satan a nikdo netuší, odkud se v hlubinách Darknetu vzala. Jedno je však jisté, ten, kdo ji vytvořil, to rozhodně neměl v hlavě v pořádku.

Nightmare 364838 1920

Jamie, jehož specializací jsou hororové hry, samozřejmě ani chvíli s vyzkoušením Sad Satana neváhal a na YouTube je tak k nalezení celý gameplay, který má dohromady necelou hodinu. A rozhodně na něj nikomu nedoporučuji koukat osamotě a už vůbec ne v noci. Hra sama o sobě není příliš akční. Hráč v ní pouze chodí po podivném temném labyrintu. Občas narazí na nějaké dveře, nebo stojící postavy, které s ním nijak neinteragují, jindy se na obrazovce z ničeho nic na pár vteřin nebo několik minut objevují různé fotografie. Během hry se ozývají tajemné zvuky, které nelze slovy popsat, ale ani to není to nejděsivější, co Sad Satan nabízí.

Blouzení špatně viditelnými chodbami, koukání na fotky a poslouchání jakýchsi divných zvuků... To všechno může znít jako jedna velká nuda. Ve skutečnosti je to však velmi silně znepokojivá nuda.

Jeden okamžik ve hře v desetiminutové smyčce hráč poslouchá proslulá slova Charlese Mansona „Believe me, if I started murdering people there would be none of you left,” v desetiminutové smyčce. Několik minut předtím nechybí ani Mansonův celý projev.

Ale moment, který mě znepokojil nejvíce je část hry, ve které se před dveřmi objeví nápis „Come on in and have some fun.” Poté, co hráč do dveří vejde, objeví se fotka Jimmyho Savila, moderátora dětských pořadů, který byl odsouzen za pedofilii, obklopeného dětmi. A toto téma hráče provází celou hru. Často zde můžete narazit na postavy (nejen) dětí, krčících se v koutech, případně stojících uprostřed cest. Když se kolem nich chvíli pohybujete, začnou řvát. Většina fotografií, které se ve hře objeví, jsou fotografie známých pedofilů a sériových vrahů, občas probleskne i obrázek Satana a jeho vzývání. Samozřejmě v latině.

Ve hře se dokonce objeví i fotografie interiéru českého zámku Konopiště.

Sad Satan svým hráčům vyhrožuje v zakódovaných zprávách, které se občas objevují v samotné hře, jindy se automaticky zapisují do textového souboru v počítači. Jeden z uživatelů Redditu zakódované zprávy přeložil a jejich poselství není zrovna příjemné.

Podle některých teorií se vůbec nejedná o hru, ale o zprávu. Poselství. Jedna skupina lidí říká, že hru vytvořil obzvlášť zvrácený pedofil. Další skupina si myslí, že její tvůrce byl naopak obětí znásilnění. Možná jde o satanistu, který se chtěl se světem podělit o své myšlenky. A nejjednodušším vysvětlením je, že ji vytvořil sám Jamie, který si chtěl nahnat sledovanost. Podle teorie jednoho z YouTuberů název naráží na to, že je Satan smutný, protože na něj lidi zapomněli, a sami začali vytvářet větší zlo, než kterého je sám schopný.

Link na hru vám zde sdílet nebudeme, v případě enormního zájmu si ho určitě najdete sami, v každém případě je její stahování na vlastní nebezpečí. Nenachází se na Darknetu nadarmo a její stažení může poškodit počítač i vás.

Kam dál?