07.11.2016

Šifrovací soutěž od GCHQ je výzvou pro ty nejchytřejší z vás

Máte brilantní uvažování, postřeh a kryptologické myšlení? Poměřte své síly s ostatními v této celosvětové online soutěži plné šifer a rébusů.

Cover 4

Organizace GCHQ, britská vládní zpravodajská a špionážní organizace, o níž jsme v nedávné době psali v souvislosti s její nově vydanou Knihou šifer a hádanek, spolu s touto knihou vydala také online šifrovací soutěž, které se může zúčastnit kdokoliv, kdo má chuť přemýšlet a nebojí se výzev. Organizace GCHQ je svými dobrými vztahy s amatérskou kryptologickou komunitou již dobře známá. Minulý rok například vydala vánoční přání ve formě obdobné šifrovací soutěže, které se následně zúčastnilo odhadem více než 600 000 lidí po celém světě.

Prvním ze série rébusů je písmenné sudoku, jehož vyluštění vás následně nasměruje dále. Série by měla mít rostoucí obtížnost, tedy první část by měla být schopná rozluštit většina z vás, až na konec se však dostanou jen ti nejlepší. Oficiální konec soutěže je až 28. února 2017, avšak doporučuji začít co nejdříve.

Tým S3C výzvu přijímá! Přidejte se také a sdílejte s námi v komentářích pod článkem vaše úspěchy! Jen prosím nezveřejňujte řešení, ať nekazíte radost ostatním řešitelům.
Více na

Kam dál?