03.11.2016

V Indii bylo ukradeno 3,2 milionu debetních karet

Indie si prochází jedním z doposud největších úniků dat, při kterém bylo zcizeno přes 3,2 milionu debetních karet různých společností a finančních platforem.

Cover 3

Tento únik zasáhl největší banky v Indii, jmenovitě State Bank of India, HDFC Bank, Yes Bank, ICICI Bank a další. Zákazníkům bylo doporučeno si okamžitě po odhalení úniku změnit PIN na jejich debetních kartách, ač u mnohých již bylo pozdě.

Za únik může blíže nespecifikovaný malware, který napadl Hitachi Payment Services - službu používanou v Indii pro bankomaty a další finanční transakce. Zdrojem úniku jsou právě infikované bankomaty.

Zatím stále není jisté, odkud tento útok přišel, ale většina postižených majitelů kreditních karet si stěžuje na neautorizované transakce pocházející ze sousední Číny. Lze tedy předpokládat, že i samotný malware pochází od nějaké čínské skupiny.

Většina postižených bank nechala karty svých zákazníků zablokovat a zdarma jim bude vydávat nové. Mezitím byl nařízen autoritami audit Indických bankovních serverů pro zjištění škod a původu tohoto kybernetického útoku.
Více na thehackernews.com

Kam dál?