05.04.2018

Vzniká decentralizované tržiště bezpečnostních expertů

Proč by s malwarem měly bojovat pouze velké antivirové společnosti? Přesně takovou otázku si položili zakladatelé projektu PolySwarm, který nyní v rámci soutěže nabízí bezpečnostním expertům z celého světa kryptoměnu Nectar jako odměnu za odhalení škodlivého kódu.

Polyswarm

Odzvonilo klasickým antivirům?

Na globálním trhu s IT bezpečnostními řešeními je několik velkých hráčů. Ti se primárně soustředí na tvorbu antivirových a velmi robustních programů, přičemž v centru zájmu je operační systém Windows. Preference uživatelů a jejich zájem o bezpečnost se však mění.

Jednotlivci i firmy využívají pro práci a zábavu celou řadu různých systémů od avizovaných Windows přes Android až po operační systém Tizen v chytrých televizích. Není tak velkým překvapením, že univerzální řešení přestávají stačit. Projekt PolySwarm přichází na trh, jehož velikost je 8,5 miliardy USD ročně, s konceptem decentralizovaného tržiště bezpečnostních expertů. Jak by vše mělo fungovat?

Experti z celého světa pro vaši bezpečnost

PolySwarm získal prodejem tokenů atraktivní investici přes 25 milionů USD a těší se velkému zájmu veřejnosti. Rozruch kolem projektu se zakladatelé rozhodli podpořit soutěží pro bezpečnostní experty. Ti za odhalení malwaru získávají kryptoměnu Nectar (NCT). Soutěž touto formou celkem rozdává 300 tisíc USD a zároveň odhaluje celý koncept tržiště.

PolySwarm by měl představovat revoluční ekosystém - decentralizovaný a vždy aktuální. Bezpečností experti z celého světa jsou vám k dispozici a pomohou vám za odměnu detekovat škodlivý kód. Výsledkem bude nástroj, který běžnému uživateli nabídne výrazně lepší zabezpečení než standardní antivirové programy a zkušenosti profesionálů. Stačí zaslat požadavek na kontrolu. Myšlenka založit IT bezpečnost na crowdsourcingu je velmi zajímavá, nicméně teprve čas ukáže, jak moc spolehlivé takové řešení bude.

Více na jaxenter.com

Kam dál?